Kierownik Magda Pokora demostruje jak działa powerbank

Oswajali najmłodszych z energią wiatrową

Domki dla owadów, powerbanki na ogniwa fotowoltaiczne, ołówki z nasionkami, quizy dla dorosłych i rebusy dla najmłodszych oraz przewodniki turystyczne "Czas w las" – to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali 12 maja w Ośrodku Edukacyjno-Przyrodniczym pracownicy Departamentu Przyrody i Klimatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas obchodów 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej na terenie Ośrodka Edukacyjno-Przyrodniczego odbył się piknik edukacyjno-przyrodniczy, podczas którego pracownicy Departamentu Przyrody i Klimatu zorganizowali konkursy dla dzieci oraz promowali projekt BIOWIND - „Zwiększenie akceptacji społecznej dla energii wiatrowej w regionach UE poprzez planowanie oparte na środowisku i społeczności lokalnej”. Projekt ten spotkał się z dużym zainteresowanym ze względu na innowacyjną tematykę. Dorośli mogli wziąć udział w quizie i odpowiedzieć na pytania dotyczące ekologii i odnawialnych źródeł ekologii, np. co to jest termomodernizacja, czy ozon jest zanieczyszczeniem i czy noszenie maseczki chroni przed zanieczyszczeniem powietrza? Z kolei dla dzieci przygotowano rebusy i krzyżówki.

Projekt BIOWIND  realizowany jest przez oddział Współpracy Gospodarczej i Projektów Europejskich oraz Departamentu Przyrody i Klimatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.