Rusza kolejny nabór wniosków w ramach BUR dla osób indywidualnych

Chcesz poprawić swoją sytuację na rynku pracy? Twoje stanowisko pracy wymaga podniesienia kwalifikacji lub kompetencji? A może dopiero szukasz zatrudnienia i chcesz zwiększyć swoje szanse? Odpowiedzią na twoje potrzeby jest Baza Usług Rozwojowych! Już w tym tygodniu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy rusza kolejny nabór. 

W najbliższy czwartek, 6 czerwca rozpoczyna się nabór wniosków do projektu „BUduj swój Rozwój – Baza Usług Rozwojowych", który jest skierowany do dorosłych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Kto może skorzystać ze wsparcia? Podobnie jak w poprzednich edycjach
z dofinansowania będzie mógł skorzystać każdy pełnoletni mieszkaniec naszego województwa, który chce podnieść swoje kwalifikacje, a tym samym poprawić swoją pozycję na rynku pracy. Niezbędnym warunkiem jest, aby forma dokształcania, z jakiej chce skorzystać, była zarejestrowana w Bazie Usług Rozwojowych – mówi Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Dofinansowanie w najbliższym naborze wynosi 90% wartości usługi, jednocześnie łączna kwota dofinansowania wszystkich wybranych przez uczestnika usług rozwojowych nie może przekroczyć kwoty 8 500 zł.

Szczegóły naboru

Nabór rozpocznie się o godz. 8. W tym dniu, na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy zostanie udostępniony link do kalendarza rezerwacji (https://wupkielce.praca.gov.pl/baza-uslug-rozwojowych/dla-osob-indywidualnych/ogloszenia-o-naborach).

Każda osoba zamierzająca złożyć wniosek, najpierw będzie musiała zarejestrować się za pomocą internetowej platformy. Narzędzie, jakim jest kalendarz rezerwacji usprawni obsługę interesantów oraz proces przyjmowania wniosków – mówi Aleksandra Marcinkowska.

Należy pamiętać, że elektroniczny kalendarz będzie aktywny do wyczerpania terminów rezerwacji przewidzianych w tym dniu naboru. Danego dnia będzie można zarezerwować termin na dzień kolejny. W drugim etapie naboru wnioskodawca, w zarezerwowanym wcześniej terminie, dostarcza osobiście wniosek o dofinansowanie usługi rozwojowej do siedziby Wojewódzkiego Urząd Pracy w Kielcach, ul. Witosa 86, 25-561 Kielce. Ważne jest, aby zgłosić się do urzędu z dokumentem tożsamości oraz numerem rezerwacji, który klient otrzyma w potwierdzeniu e-mailowym. Przewidziano możliwość dostarczenia wniosku za pomocą przesyłki pocztowej lub kurierskiej, jednak dotyczy to wyłącznie wnioskodawców posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

W najbliższym naborze z dofinansowania będą mogły skorzystać osoby, które wybiorą usługę pozwalającą zdobyć kwalifikacje w zawodach deficytowych, wskazanych w Barometrze Zawodów. Szczegółowe informacje, w tym pełen wykaz zawodów można znaleźć na stronie https://barometrzawodow.pl/. Jak mówi dyrektor WUP w Kielcach, Aleksandra Marcinkowska nabór dedykowany wynika z faktu, że chcemy świadomie budować rynek pracy w województwie. Prowadząc liczne analizy dotyczące kondycji konkretnych zawodów dostrzegamy, jakie są tendencje
i jesteśmy w stanie projektować nasze działania tak, aby efektywnie odpowiadać na zapotrzebowanie pracodawców.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z projektu „BUduj swój Rozwój – Baza Usług Rozwojowych" zapraszamy na stronę Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, a także do kontaktu telefonicznego pod numerem:

41 364 16 34, 41 364 16 63 lub 41 364 16 62

oraz e-mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wnioski będzie można składać do 20.06.2024 r. lub do wyczerpania alokacji.