Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza na spotkanie informacyjne poświęcone trzeciemu naborowi wniosków w programie Interreg Europa 2021-2027. Odbędzie się ono 15 marca w godz. 10 – 12.30 w formule on line (ZOOM).
Podczas spotkania zaplanowano omówienie oferty programu Interreg Europa 2021-2027 i prezentację dotychczasowych działań polskich partnerów. Przedstawione będą również warunki trzeciego naboru w ramach programu i oferta bezpłatnego wsparcia eksperckiego dla władz i instytucji publicznych – usługi platformy learningowej Interreg Europa. Organizatorzy spotkania powiedzą także w jaki sposób pomagają wnioskodawcom oraz na jakie dodatkowe wsparcie finansowe mogą liczyć polscy beneficjenci.
Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i angielskim (organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne).
Informacje organizacyjne
- Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.
- Zainteresowanych uprzejmie prosimy o rejestrację online.
- Link do spotkania roześlemy e-mailem 12 marca na adresy podane w formularzach rejestracyjnych.
- Jeśli nie otrzymają Państwo wiadomości z linkiem, prosimy o maila (
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) najpóźniej do 14 marca.
Przypomnijmy, że program Interreg Europa 2021-2027 wspiera wymianę doświadczeń, nowatorskie rozwiązania i budowę potencjału instytucji uczestniczących w przygotowaniu i realizacji polityk rozwoju regionalnego. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego aktywnie uczestniczy w realizacji międzynarodowych projektów w ramach Interreg Europa.
Trzeci nabór wniosków będzie otwarty w terminie 20 marca – 7 czerwca 2024 roku we wszystkich celach szczegółowych programu. Po raz pierwszy będzie można współpracować z partnerami z nowych państw. Do UE-27, Norwegii i Szwajcarii dołączyły bowiem Albania, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia, Czarnogóra, Macedonia Północna, Serbia i Ukraina.
To już ostatni dzwonek dla samorządów lokalnych i regionalnych, władz centralnych, instytucji publicznych i prywatnych podmiotów non-profit na swobodne planowanie projektów Interreg Europa dotyczących wszystkich zagadnień polityki spójności. W kolejnym naborze mogą pojawić się ograniczenia, np. w odniesieniu do zakresu tematycznego.